Jak vykouzlit romantické podkroví?

Rubrika: Inspirace pro vaše podkroví 24.04.2015

Měsíc lásky květen se blíží a vy už možná přemýšlíte, jak tentokrát oslavit První máj. Nedílnou součástí příprav je také výzdoba prostorů, ve kterých budete se svým partnerem trávit láskyplný čas. Pojďme si tedy ukázat několik tipů, jak navodit příjemnější a romantičtější atmosféru v podkroví.

Světlo je základ

Tlumené světlo v podkroví vytváří velmi příjemnou atmosféru. Docílíte jí například s průsvitnými materiály, které změkčují světlo a dodávají mu jemný barevný nádech.

Červená je sice symbolem lásky, co ale jednou trochu experimentovat i s jinými barvami? Například fialová barva je symbolem duchovna, spirituality a srdečnosti. To platí i pro výběr barvy na zdech v interiéru.

průsvitná roleta Průsvitný závěs dodá pokoji příjemnou atmosféru. Zdroj: Shutterstock.com 

Elegantního, tlumeného světla dosáhnete také například s roletami od návrhářů Scholten & Baijings, kteří se nechali inspirovat změnami denního světla a pro Barevnou kolekci VELUX vytvořili šest úžasných návrhů.

tlumené světlo Vnitřní rolety od návrhářů jsou originálním zpestřením interiéru. 
 
romantická atmosféra
Závěsy dodájí ložnici romantický vzhled. Zdroj: Shutterstock.com 

Další možností, jak si zkrášlit a zastínit podkroví, jsou klasické závěsy, které jsou k dispozici v různých vzorech, barvách a materiálech. Ještě elegantnějšího stylu dosáhnete jejich svázáním. Romantickou atmosféru vykouzlí také nebesa nad postelí.

život v podkroví Nebesa nad postelí jsou snem nejen všech princezen. Zdroj: Shutterstock.com 

Pokud toužíte po intimní atmosféře i během dne, ideální řešení nabízí také venkovní rolety. Jejich stažení vám poskytne naprostou tmu, ve které výrazně vyniknou například zapálené svíčky nebo dekorativní lampy.

venkovní rolety Díky dekorativnímu osvětlení bude večerní relax tou nejzaslouženější odměnou. 

Nebojte se improvizace

Z čajové svíčky lze vykouzlit dokonalý doplněk domácnosti. Když navíc vyberete svíčky vonné, bude vám v podkroví ještě příjemněji, neboť vůně probouzí naše smysly. Inspirovat se můžete na různých DIY portálech.

čajové svíčky Popusťte uzdu fantazii a vytvořte si jedinečné doplňky. Zdroj: Shutterstock.com

Pusťte dovnitř čerstvý vzduch

Nezapomeňte řádně vyvětrat místnosti v bytě. Dostatečného přísunu čerstvého vzduchu docílíte, když budete 5 – 10 minut větrat, nejlépe otevřením více střešních oken najednou. Navíc jarní „cvrlikání“ ptáků na zahradě dokáže mnohdy rozzářit úsměv víc než cokoliv jiného.

střešní okno Dostatek čerstvého vzduchu nabudí váš organismus. Zdroj: Shutterstock.com