Moderní podkroví

Rubrika: Zdravé bydlení pro vaši rodinu 09.09.2015

Dokážete si představit dům, který se automaticky přizpůsobí vašim potřebám? Sám otevře okna, aby se postaral o pravidelný přísun čerstvého vzduchu, nastaví ideální teplotu pomocí ventilace a bude regulovat žaluzie pro přesnou intenzitu osvětlení interiéru? Jednomu takovému inteligentnímu systému ovládání se nyní společně "podíváme na zoubek".

Přesuneme se do kraje, kde i okna „dávají dobrou noc“. Příkladem takového inteligentního řešení může být systém VELUX INTEGRA®, který dokáže automaticky zatáhnout žaluzie tak, aby vás při usínání nerušilo venkovní světlo ani hluk. Obdobně vás ráno probouzí paprsky světla dle vašeho přání. Žádný kohout ani denní doba už tak nemusí rušit vaše spací návyky.

 

automatické zatažení žaluzií Probouzejte se až sami budete chtít. 

Již francouzský velikán architektury Le Corbusier nazval rodinný dům "strojem na bydlení". Blížíme se jeho představě o to víc. Promyšlený systém totiž dokáže ochránit interiér také před prudkým horkem, a to pomocí čidel, která reagují na zvyšující se teplotu. Solárně napájené rolety zajistí příjemné vnitřní prostředí a zamezí třeba blednutí nábytku pod náporem přímého slunečního záření.

 

venkovní roleta Solárně napájené rolety ochrání váš interiér od přílišného slunečního svitu. 
 
115259-01-XXL_1 
Při vaší nepřítomnosti si jednoduše nastavte automatické otevírání oken. 

Ani bezpečnost není u tohoto systému opominuta.  Jak zamezit možným nájezdům zlodějů během dovolené? Stačí nastavit automatické otevírání oken během konkrétních časových intervalů nebo vyzkoušet jeden z přednastavených programů, například Během dovolené. Celý dům pak zvenku vypadá, jako byste v něm neustále byli, zatímco si "lebedíte na Kanárech".

112243-02-XL_1
Automatické ovládání oken šetří nejen čas, ale i peníze.  

A na závěr třešnička - chytré řešení oken dokáže jednoduše ušetřit finance. Podkroví je regulováno způsobem, který do interiéru pustí dostatek čerstvého vzduchu, za to však pohlídá minimální tepelné ztráty. Obdobně si přes den dokáže předehřát akumulační stěny a během noci udržuje stabilní vnitřní prostředí.

Nevěříte? Přijďte se přesvědčit do vzorkovny společnosti VELUX v Praze či v Brně. Vše si tu můžete sami osahat a vyzkoušet, navíc v příjemném prostředí obklopeném zelení.  A pokud máte konkrétní všetečné otázky nebo hledáte atypické řešení interiéru, zeptejte se specialistů, kteří vám produkty mile rádi předvedou.

vzorkovna VELUX Navštivte vzorkovnu VELUX a zjistěte víc.