Najděte tu pravou aneb jak vybrat správnou podlahu do svého podkroví

Radili jsme vám, jak správně zařídit podkroví. Popisovali jsme jednotlivé místnosti, zmínili jsme zahraniční realizace, nabídli pestrou škálu české inspirace. Během následujících několika rad zabrousíme do většího detailu. Nejprve si však srovnejte své priority, dle kterých se budete řídit. Vybrat „tu pravou" není jen tak.

Krásná

Jasně, to tu snad nemusíme ani zmiňovat. Naprostý základ! Jak byste s ní chtěli trávit dalších 20 let, když se vám hned ze začátku nebude líbit? Zpočátku si vyhlédněte několik typů, o které se budete dále zajímat.

 Vyberte design, který vás nepřestane bavit. 

Odolná

Do kuchyně budete potřebovat spíše tvrdší náturu, kterou pád nože jen tak nerozhodí. Naopak do ložnice zvolte jemnější variantu, příjemnou na dotek a s hladkým povrchem.

Neutopte se v nudě. 

Výstřední

Nebaví vás nudná šeď, kterou má doma každý, a chcete jedinečnost? Podlaha ze skla rozhodně může být tou pravou. Místnost oživí a zároveň prosvětlí.

Přírodní materiály zajistí to správné teplo domova. 

Pozor na falešnou

Vybírejte spíše přírodní materiály, jejichž vlastnosti vás nezklamou. Imitace a napodobování může zpočátku vypadat zajímavě, ale rozhodně tak dlouho nevydrží a většinou se brzo omrzí. Vůně, struktura a křivky jsou atributy, které se pojí s kvalitou a přirozeností. Vyvarujte se nejlevnějších variant.

Vždy dejte přednost kvalitě. 

Bezúdržbová

Každodenní péče a náročné udržování vzhledu se omrzí. Vězte, že za pár let oceníte, když bude sama o sobě vypadat hezky, aniž byste nad ní museli trávit hodiny s hygienickými prostředky. Vhodná je například vinylová podlaha, která zároveň slouží jako tepelná a zvuková izolace.

Do koupelny se nejlépe hodí keramická dlažba.

Do náročného prostředí

Ideálním řešením pro místnosti s vyšší vlhkostí je keramická dlažba, a to nejen díky své odolnosti, ale i snadné údržbě. Právě v koupelně, na toaletě nebo i v kuchyni, kde je nadmíru důležité udržovat čistotu, ji oceníte.

Myslete i na vaše čtyřnohé miláčky.

Tolerantní k domácím mazlíčkům

Jste-li fanouškem zvířectva v domácnosti, pořiďte si takovou, které pár škrábanců nebude vadit. Dobrým příkladem je podlaha z tvrdého bukového či dubové dřeva. Vhodný je hladký povrch bez škvír, ve kterých se snadno usazují nečistoty.

Nejdůležitější je, abyste se doma cítili dobře.

Útulná

Máte-li rádi hřejivý interiér a chcete-li si dopřát pocit útulnosti, pořiďte si k ní koberec nebo předložku, které podlahu zateplí. Vyhněte se ale nevkusným zátěžovým kobercům a pořiďte si takový, který bude zároveň i dekorací.

Pro romantické duše je dřevo tou správnou volbou. 

Na jak dlouho?

Pravá podlaha musí umět zestárnout. Dřevěné fošny dodají interiéru romantické kouzlo a nevšední patinu i po mnoha letech. Hodí se tak především do rustikálního interiéru.