Podzim patří barvám! Nechte se jimi inspirovat i v podkroví

Všichni dobře známe ten pocit, kdy nám naše obydlí po čase zevšední a začne se nám zdát okoukané. Vítané změny a rozbití stereotypu můžeme dosáhnout poměrně snadnou cestou. Vymalování novými barvami, a to nejen na zdech, dodá podkroví zcela nový charakter, svěží nádech a šmrnc, aniž by se jednalo o nákladnou investici.

A protože je tu podzim, nejbarevnější roční období, nebojte se s barvami a jejich neotřelými kombinacemi zaexperimentovat i u vás doma! Pojďme se tedy společně podívat na to, jak jednotlivé barvy v interiéru fungují a jak na nás mohou působit.

Žlutá

Velice optimistická barva, která v podkroví působí otevřeně, povzbudivě a vesele. Je proto vhodná téměř do všech místností. Pokud sáhneme po tmavších odstínech, jako je okrová nebo oranžová, podpoříme kreativitu a hravost.

114954-03-XXL Žlutá barva rozzáří jakoukoli místnost.

Zelená

Zelená barva uklidňuje a dává nám pocit bezpečí a ochrany. Díky ní se budeme cítit příjemně a uvolněně. Ve vnitřním prostoru navíc evokuje přírodu a její svěžest.

123469-01-XXL 
Zelená barva má uklidňující učinky. 

Modrá

Modrá je dobrá. Autoři známého textu jistě velmi dobře věděli proč. Modrá je barva intelektu a vystihuje ji klid a důvěra. Většině z nás modrá barva připomene čistý vzduch a oblohu, což je samo o sobě velmi uklidňující.

shutterstock_209485318 
Modrá je dobrá a hodí se i do koupelny. Zdroj: Shutterstock.com

Červená

Barva červená je synonymem pro vzrušení, energii a teplo. I v podkroví však dokáže působit útulně. Věděli jste, že v kuchyni či jídelně navíc podpoří chuť k jídlu?

115255-01-XXL Červená barva symbolizuje vzrušení a energii. 

Fialová a růžová

Fialová symbolizuje především rafinované tajemno, zatímco barva růžová je něžná a jemná. Obě barvy se dobře hodí do dívčích dětských pokojů, kde se dokonale doplňují. Každá malá princezna se tak bude díky těmto barvám cítit jako v pohádce.

119475-01-XXL Něžná růžová se hodí například do dětského pokojíčku. 

Hnědá

Tato zemitá barva je spojená s přírodou a odkazuje k domovu, jistotě a pořádku. V podkroví působí velmi útulně, přirozeně a harmonicky.

112795-02-XXL Hnědá symbolizuje vztah k přírodě. 

V současné době se v moderních interiérech stále častěji objevuje také černá barva, která je sice neutrální, ale přesto dokáže dodat místnosti neobyčejně dynamický vzhled. S touto barvou ale pozor, aby jí nebylo příliš a interiér tak nevypadal až moc temně. Tradiční bílá, protiklad černé, je symbolem čistoty, nevinnosti a opticky prostor naopak zvětšuje.

Nové barvy stěn můžete sladit s bytovými dekoracemi či doplňky na okna, fantazii se meze nekladou. Jste zručnými malíři? Sáhněte po štětci a barvě! Malování může být náramná zábava a relaxace po náročném dni zároveň. Výsledek vás určitě pozitivně překvapí a vyžene z domova stereotyp. Tak tedy směle do toho!