Světlovody, světlíky a světlušky

Rubrika: Inspirace pro vaše podkroví 30.12.2015

Podkroví dříve sloužilo především jako sklad sena a haraburdí. Bylo tajemným místem, kde skřípala podlaha, pobíhaly myši a červotoči chroustali krokevní třísky. Pohádkáři vyprávějí o strašidlech a čarodějnicích, které tmavá podkroví milují a jakmile se zde usídlí, jen těžko je odtud vyženete. Existují však jiné magické bytosti, které se vypořádají i s tou nejtemnější havětí. Máme zde zástup kladných hrdinů našeho příběhu.

Prvním gerojem je statný dlouhán milující špatně dostupná místa. Dokáže se prosmýknout skrze více pater a zajistí prostup přírodního světla naprosto kamkoliv. Dostane se do velké hloubky interiéru, vymete všechny tmavé kouty. Ano, je to on, náš Světlovodník.

 

světlovod Přirozené denní světlo přidá na kráse každé místnosti.

Abychom se genderově vyrovnali, na scénu nastupuje velice schopná pomocnice. Nejraději leze po střeše a dostane se všude, říkáme jí Světlonožka. Svou akceschopností vyniká hned po ránu a při západu slunce. Její pozornosti neunikne ani ta nejmenší skulinka.

107950-01-XXL Světlonožka krásně prosvětlí chodbu. 

Světlovous při vás stojí vždy a všude. Potřebujete uklidit či napsat domácí úkoly? Žádný strach, bude vás chránit před zlou tmou, abyste nezakopli, nerozlili kýbl či prostě na něco nezapomněli. Je skvělým parťákem, kamarád do deště.

127219-01-XXL Světlovous je neodmyslitelnou součástí každé správné podkrovní ložnice nebo obývacího pokoje. 

Nepíše se o nich jen v pohádkách, jsou to reálné bytosti. Nechte se inspirovat, hledejte je, možná si je přejte k Vánocům a vězte, že oni se jednou objeví. Bez nich už si nebude moci podkroví ani představit. Pokud si takového hrdinu pořídíte do svého interiéru, budete spolu žít šťastní navěky věků.

127178-01-XXL Dostatek denního světla navozuje dobrou náladu. 

V roli světlovodníka se představil světlovod, roli světlonožky ztvárnil světlík a za světlovousem jste jistě poznali střešní okno.

A tak zazvonil konec a temným koutům je konec!