Světlovody, světlíky a světlušky

Rubrika: Inspirace pro vaše podkroví 30.12.2015

Podkroví dříve sloužilo především jako sklad sena a haraburdí. Bylo tajemným místem, kde skřípala podlaha, pobíhaly myši a červotoči chroustali krokevní třísky. Pohádkáři vyprávějí o strašidlech a čarodějnicích, které tmavá podkroví milují a jakmile se zde usídlí, jen těžko je odtud vyženete. Existují však jiné magické bytosti, které se vypořádají i s tou nejtemnější havětí. Máme zde zástup kladných hrdinů našeho příběhu.

Prvním gerojem je statný dlouhán milující špatně dostupná místa. Dokáže se prosmýknout skrze více pater a zajistí prostup přírodního světla naprosto kamkoliv. Dostane se do velké hloubky interiéru, vymete všechny tmavé kouty. Ano, je to on, náš Světlovodník.

světlovod Zdroj: VELUX

Abychom se genderově vyrovnali, na scénu nastupuje velice schopná pomocnice. Nejraději leze po střeše a dostane se všude, říkáme jí Světlonožka. Svou akceschopností vyniká hned po ránu a při západu slunce. Její pozornosti neunikne ani ta nejmenší skulinka.

107950-01-XXL Zdroj: VELUX

Světlovous při vás stojí vždy a všude. Potřebujete uklidit či napsat domácí úkoly? Žádný strach, bude vás chránit před zlou tmou, abyste nezakopli, nerozlili kýbl či prostě na něco nezapomněli. Je skvělým parťákem, kamarád do deště.

127219-01-XXL Zdroj: VELUX

Nepíše se o nich jen v pohádkách, jsou to reálné bytosti. Nechte se inspirovat, hledejte je, možná si je přejte k Vánocům a vězte, že oni se jednou objeví. Bez nich už si nebude moci podkroví ani představit. Pokud si takového hrdinu pořídíte do svého interiéru, budete spolu žít šťastní navěky věků.

127178-01-XXL Zdroj: VELUX

V roli světlovodníka se představil světlovod, roli světlonožky ztvárnil světlík a za světlovousem jste jistě poznali střešní okno.

A tak zazvonil konec a temným koutům je konec!