Tipy na úpravu podkroví před prodejem nebo pronájmem

S nadsázkou lze prezentaci podkrovního bytu přirovnat k přípravě ženy na společenskou událost.  Některá se učeše a nalíčí sama, jiná raději zajde do kosmetického salonu a ke kadeřníkovi. Ať se jedná o prodej či pronájem podkroví, „wow efekt" je vždy rozhodujícím faktorem. Kdy se vyplatí investovat do celkové rekonstrukce šité na míru budoucímu majiteli nebo nájemníkovi a kdy stačí jen ustlat postel a nabídnout klientovi kávu?

rekonstrukce před prodejem

Stěny jsou jednou z věcí, které si zájemci o byt všimnou jako první. Zdroj: en.wikipedia.com

Základem rekonstrukce před prodejem bytu je rčení „za málo peněz hodně muziky".  Nemá význam se pouštět do detailního řešení celého bytu. Zbruste poškozenou podlahu, zasádrujte díry ve stěnách a vymalujte, utáhněte kapající kohoutky. Výměnu střešních oken, bourání příček, zesílení izolace a jiné náročnější stavební činnosti provádějte jen kvůli vlastnímu bydlení. Přibližně 80 % klientů totiž raději koupí byt levněji s tím, že si byt poté upraví k obrazu svému.

úprava podkroví

Správná uprava dispozice zvyšuje celkovou cenu bytu. Zdroj: femaleways.com

Pokud byt upravujeme pro potřeby budoucího nájemního bydlení, můžeme cenu nájemného zvýšit šikovnou úpravou dispozice. Status bytu se zvýší a při zachování metrů čtverečních bude mít například více pokojů nebo se z kuchyňského koutu vytvoří samostatná místnost. Čím více nájemců se do podkroví potenciálně vejde, tím zajímavější bude výše nájmu. Nezapomeňte však, že tím přímo úměrně stoupá investice do průběžných oprav.

přestavba podkroví

Před rozhodnutím o rekonstrukci nejdříve spočítejte všechny výdaje, které do ní budete muset investovat. Zdroj: ko.fotopedia.com

Ideálním řešením může být domluva mezi prodávajícím a kupujícím, kdy nabízíte staré podkroví s projektem a následnou rekonstrukcí. Výhody to má hned dvě - částka na rekonstrukci se zahrne do hypotéky a klient si přitom vybere vlastní materiály a vzhled interiéru, neboť do navrženého projektu může dodatečně vstoupit.

život v podkroví

Nebojte se připlatit si víc za kvalitní materiály.

V lukrativních lokalitách (například v Praze na Ořechovce) se vyplatí zacílit na movitější klientelu a investovat do kvalitních materiálů spolu s rozsáhlejší rekonstrukcí. Příležitost pořízení takového bydlení je výjimečná, proto by i rekonstrukce podkroví spolu s následnou prodejní cenou měla být odpovídající.

podkrovní prostory

Sháníte neobvyklý prostor? Kupte si starou půdu. Zdroj: flickr.com

Majitelé činžovních domů v posledních letech prodávají půdy, které původně sloužily jako prádelny a sušárny, za účelem investovat získané peníze do nové fasády a bezbariérového přístupu - výtahu. Věnujte svůj čas hledání prázdné půdy. Domluvte se se známými a investujte do ní.  Podkrovní prostory se dají pořídit za relativně nízkou cenu. Komplexní rekonstrukcí získáte moderní bydlení s krásným výhledem.

venkovní rolety

Podkrovní prostory nabízí nepřeberné možnosti k vytvoření jedinečného bydlení s krásným výhledem. 

A jak rozhoduje roční období? Prodáváte-li byt v zimě, nezapomeňte opravit topení. Naopak v létě by měla fungovat klimatizace, nebo dokupte venkovní rolety či markýzy.

home staging

Květina na stole dodá interiéru na atraktivitě. Zdroj: mrshowardpersonalshopper.com

Síla prvního dojmu se stala konceptem v Čechách zatím nepříliš využívané metody aranžování, jde o tzv "home staging". Specialista na vzhled interiéru vám během několika hodin poradí, jak udělat byt atraktivnějším. Za pár tisícovek tak můžete zvýšit hodnotu bytu i o desítky tisíc. Schovejte veškeré harampádí a nevkusné kusy nábytku. Nakupte řezané květiny, krásně barevné závěsy nebo zajímavé vnitřní rolety. A čistě bílý ubrus, na který umístěte mísu s ovocem. Prodáno!