Úložné prostory v podkroví aneb jak zorganizovat nepořádek

Rubrika: Inspirace pro vaše podkroví 19.02.2014

Také se vám zdá, že vám doma přerůstá nepřeberné množství věcí přes hlavu? Že se nevyzpytatelně množí? Pokud denně zakopáváte o hračky svých dětí nebo neustále hledáte klíče, peněženku či třeba pár stejných ponožek, následující rady určitě oceníte. Vhodné úložné prostory schovají nepořádek a ušetří čas, který byste jinak strávili hledáním svých věcí.

úložné prostory

Kuchyně

Talíře na předkrm, polévku, hlavní chod, dezert, svačinu, pro děti či na slavnostní příležitost? Bez úložných systémů se v podkrovní kuchyni neobejdete. Věnujte pozornost uspořádání samotné kuchyňské linky, pomoci vám mohou chytré drátěné systémy nebo dobře navržené šuplíky s rozdělovači. Podívejte se na pár užitečných tipů.

kuchyně v podkroví

Ložnice

Podkrovní ložnice je specifická svými šikminami.  Části místnosti se sníženým stropem mnohdy nelze pohodlně využívat na denní bázi, o to vhodnější jsou pro úložné prostory. Nechte si vyrobit skříně na míru. Dokážou i výborně zvukově izolovat, proto je lze využít i místo příčky mezi pokoji. Nezapomínejte na police – s jejich uspořádáním si můžete vyhrát třeba v prostoru pod okny. Dobrým řešením jsou také postele s úložným prostorem, který nezabere žádné místo navíc.

skříně na míru

úložné krabice LEGO

Dětský pokoj

Udržet pořádek v dětském pokoji je pořádná výzva. Usnadněte dětem úklid a pořiďte jim dostatek vaků, krabic či kapsářů, ve kterých mohou skladovat oblíbené hračky. Vhodné jsou i kontejnery na kolečkách či sestavy šuplíků. Chcete, aby uklízely s radostí? Úložné krabice v podobě kostek LEGO je určitě budou bavit.

koupelna v podkroví

Koupelna

 

Kam v koupelně s množstvím šamponů, tělových krémů či čisticích prostředků? Kromě otevřených polic a regálů by zde neměly chybět uzavíratelné skříňky. Ideálním řešením jsou úložné prostory pod umyvadlem či skříňka se zrcadlem. Chytře můžete využít i skryté prostory, kterými vedou stoupačky, a i ty obestavět policemi. Více tipů najdete například zde.

Komora

Dovolí-li vám to dispozice bytu, věnujte pár metrů čtverečních komoře. Vytvoří ideální úložný prostor a váš byt bude bez šatních skříní dýchat. Komoru využijte beze zbytku pomocí důmyslného systému polic a závěsných konstrukcí na ramínka.komora v podkroví

Speciální dvoupodlažní tip:

Využijte bydlení v podkroví na maximum. Žijete v rodinném domě nebo mezonetovém bytě? Pak nezapomeňte na schody jako úložné prostory. Šikovný truhlář vám z každého schodu udělá zároveň praktický šuplík. Boční stěnu můžete využít i pro zabudování spotřebičů.

úložné prostory v podkroví