Uvolněte endorfiny domácím cvičením v podkroví

Rubrika: Zdravé bydlení pro vaši rodinu 26.08.2015

Podkroví nabízí nespočet možností, jak využít prostor. Jednou z nich je také domácí protažení a posílení těla. To má oproti fitness centrům spoustu výhod, ale není pro každého. Pojďme si udělat alespoň základní představu o cvičení, ke kterému může podkroví perfektně posloužit.

Cvičení doma nabízí hned několik výhod oproti klasickým fitness centrům. Nejenže šetříte čas i peníze a máte soukromí, ale nemusíte se vázat na otevírací hodiny nebo možnosti vybavení jednotlivých center.

Nezapomínejte na čerstvý vzduch

118193-01-XXL U domácího cvičení můžete na rozdíl od fitness center navodit příjemnou atmosféru například vonnými svíčkami. 

Mnozí z nás nenavštěvují fitness centra i z důvodu hygienických. Mezi ně patří také často málo větrané, tmavé místnosti a celkové dusno. Myslete proto i u vás doma na řádné větrání. Přísun čerstvého vzduchu má blahodárné účinky a doslova „vybudí“ váš organismus.

108176-01-XXL Čerstvý vzduch nabudí váš organismus. 

Domácí cvičení ale není pro každého. I základní cviky lze provádět špatně, a tím pádem nedochází k účinku, který od cvičení požadujeme. Je proto dobré se vždy předem poradit s odborníkem, který vám se cvikem alespoň do začátku pomůže.

118595-01-XXL Cvičte tam, kde je vám příjemně. 

Základní výbava

Do základní výbavy domácího fitness by měly určitě patřit jednoruční činky, díky kterým posílíte paže a oblast zádových svalů. Pokud je navíc opatříte úchytem, můžete je využít i jako nástroj pro posílení nohou. Nezoufejte, pokud činky doma nemáte. Stačí naplnit plastové lahve vodou či pískem a domácí „posilovačky“ jsou na světě!

shutterstock_248002942 Domácí činky z pet lahví napuštěných vodou zvládne opravdu každý. Zdroj: Shutterstock.com

Nepostradatelnou součástí výbavy je také fitness míč, který využijete k mnoha posilovacím cvikům pro odstranění bolesti zad nebo rekonvalescenci po různých úrazech. V poslední době se vrací obliba cvičení s obručí. I to je perfektní cesta, jak udržet tělo ve formě! Tedy směle do toho.

Naopak velkou výhodu vám podkrovní prostory můžou nabídnout, pokud jste fanouškem současného hitu v posilování – TRX systému či jakýchkoliv závěsných posilovacích gum, které se dají jednoduše připevnit na trámy v podkroví. Díky nim můžete protáhnout celé tělo a nezaberou téměř žádný prostor. Tyto podkrovní výhody vám budou ostatní rozhodně závidět!

 

shutterstock_157421909 Trámy v podkroví poslouží pro upevnění závěsných cvičebních pomůcek. Zdroj: Shutterstock.com

Pokud doma postrádáte tu správnou motivaci, podívejte se například na server Youtube.com, kde najdete stovky různých video tréninků, které vás donutí dělat cviky řádně a zároveň s požadovaným efektem.